Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Voděodolnost i nabíjení po vzoru Apple Watch. Co dalšího nabídnou očekávané AirTags?
Foto: 9to5Mac

Ačkoliv jsou oči veřejnosti upřeny především na nové iPady Pro a iPhony, které letos dorazí, Apple nepočítá pouze s vlajkovými produkty. V nejbližší době totiž chystá také uvedení zcela nového zařízení, které má být hardwarovým rozšířením softwarové funkce Najít. Dost možná tušíte, že jde o takzvané AirTags, malé bílé puky s lokalizačním charakterem, jež se budou funkčně podobat doplňkům značky Tile.

Ve výsledku půjde o jednoduchá zařízení, která se budou dát připnout například na batoh, kufr a prakticky na vše, co uživatel bude chtít sledovat. Stejně jako jako má ze svého iPhonu přehled o tom, kde se nachází jeho iPad, Apple Watch nebo sluchátka AirPods, bude vědět relativně přesnou polohu svých dalších věcí, které zaopatří právě AirTagem.

Informování o aktuální lokalitě pak bude zajišťovat tradičně Bluetooth, jehož princip hodlá Apple v tomto případě vylepšit tak, že bude komunikovat s nejbližšími zařízeními Applu cizích lidí, a to zcela bezpečně a bez narušení soukromí. Hlavním bodem bude speciální tajný klíč, v němž budou informace důkladně šifrovány.

Foto: Tile

Tyto specifikace se nicméně věděly už delší dobu a nic zásadního se na povrch nedostávalo. Ledy nyní prolamuje známý japonský blog Mac Otakara, který přišel s reportem vyzdvihujícím pár dalších drobností, kterými budou AirTags disponovat. Mnoho lidí se totiž ptalo, jak se doplňky budou nabíjet. Odpovědí byly klasické tužkové baterky, ovšem nově se ukazuje, že Apple pravděpodobně vsadí na klasické nabíjení ve stylu Apple Watch.

Je možné, že novinka dorazí s přesným nabíjecím rozhraním, jako mají jablečné hodinky, čímž by se eliminovala nutnost jakéhokoliv přímého portu a stačilo by pouze magnetické přiložení kulaté koncovky. Dále se očekává, že AirTags dorazí se zvýšenou voděodolností, což u tohoto typu produktu dává velký smysl pro případ, že by byl předmět utopen ve vodě.

Byť Apple bude klást důraz především na lokalizaci předmětů, AirTags by měly sloužit i jako důležitá součást pro rozšířenou realitu, a to včetně užitečného doplňku pro údajné chytré brýle, na nichž má firma z Cupertina ve svých dílnách pracovat. Je zatím otázkou, jak by celá věc efektivně fungovala.

Další neznámou je datum vydání. Apple logicky nic předem neavizoval, tudíž jsou na místě pouze spekulace. Je téměř stoprocentní, že vzhledem k vývoji se AirTags dostanou na trh ještě letos – optimisticky pak teď v březnu, na kdy firma chystá první jarní keynote.

Komentáře