Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Nejnovější konkurence AirPodů zaujme hlavně výdrží na baterce. Postrádá však funkci pro ANC
Galaxy Buds+ (Foto: Samsung)

Na trhu je celá řada dobrých alternativ pro AirPody, ovšem téměř žádný z dostupných modelů se zcela bezdrátovým sluchátkům od Applu nemůže rovnat po stránce pohodlnosti a rychlosti během párování, respektive obecného komfortu při používání. Co se týče samotné výdrže na jedno nabití a zvukového výstupu, tam je situace o něco odlišná. A nově do ní vstupuje i Samsung se svým aktualizovaným produktem.

Během nedávné tiskové konference Samsung Unpacked, na které představil tři nové vlajkové lodě modelové řady Galaxy S20 a inovativní skládací telefon na bázi „véčka“ za téměř 39 tisíc korun, totiž vyrukoval s novými Galaxy Buds. Ačkoliv letošní edice těchto sluchátek, které přidal přídomek „+“, je po designové stránce shodná s tou předchozí, liší se hlavně ve výdrži baterie a kvalitou zvuku.

Galaxy Buds+ slibují až jedenáct hodin aktivní výdrže na jedno nabití. Ve srovnání s AirPody jde papírově o zhruba šest hodin navíc, což je znatelný rozdíl a pro mnoho potenciálních zákazníků možná naprosto klíčový. O to víc, že nová sluchátka z dílen Jihokorejců budou podporovat i dedikovanou iOS aplikaci pro ekvalizér a další vychytávky pro úpravu zvukového výstupu.

Právě kvalita zvuku je další velmi důležitý aspekt. Byť AirPods (respektive AirPods Pro) hrají dobře a běžnému posluchači zkrátka stačí, nejsou stoprocentní. U Galaxy Buds+ má co nejlepší zážitek zajišťovat dvoupásmový dynamický reproduktor s tweeterem pro čisté výšky a wooferem pro výkonné basy, na nichž spolupracoval s firmou AKG. To je ovšem otázkou vkusu a až praxe ukáže, jak dobře skutečně hrají.

Samsung dále cílí i na co nejčistší hovory, což má zajišťovat adaptivní systém trojice mikrofonů a dostatečně dobré těsnění v uších díky nástavcům. V tomto ohledu jsou na tom však velmi dobře i AirPody, které se hojně používají právě jako handsfree pro pohodlné volání bez nutnosti držet iPhone v ruce.

Kolik tedy stojí? Jihokorejský gigant nabízí Galaxy Buds+ za 4 499 korun, a to v černé, bílé nebo modré variantě. AirPody bez bezdrátového nabíjecího pouzdra stojí pro srovnání 4 790 korun, přičemž varianta Pro vychází na 7 290 korun. Velkou nevýhodou Galaxy Buds+ je absence funkce pro aktivní potlačování okolního ruchu, kterou AirPods Pro mají.

Komentáře