Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Peklo zamrzlo. Web iCloud.com je konečně přizpůsobený mobilním telefonům

Zařízení od Applu i jejich operační systémy jsou z celé řady důvodů oblíbené mezi stovkami miliony uživatelů. Jsou ale oblasti, ve kterých Apple až tragicky zaostává. Někdy jsou to malichernosti, ale o to hůře pochopitelné pak je, jak dlouho firmě trvá, než se s nimi vypořádá. Dobrým příkladem je mobilní verze webu iCloud.com, která přišla až nyní– více než osmi let od spuštění iCloudu a jeho webového rozhraní.

Apple novou mobilní verzi webu iCloud.com nijak neohlašoval a fanfár jsme se tedy nedočkali. Novinka ale jistě pěkným pár lidem radost udělá, protože na iPhony (iPady) i telefony s Androidem konečně přináší možnost z webového prohlížeče pohodlně přistupovat ke službám, jako jsou Poznámky, Fotky, Připomínky a Najít iPhone.

Faktem je, že k těmto službám se uživatel v prohlížeči teoreticky dostal i v minulosti. Musel ale stránku „natvrdo“ přepnout do úplného zobrazení určeného pro desktop. Nová nativně mobilní verze je tedy z hlediska ergonomie výrazným krokem vpřed, protože přináší plně responzivní UI podobné tomu, jaké uživatel zná z aplikací jednotlivých služeb

 

Aktualizace obzvláště potěší ty, kteří ke svým službám na iCloudu potřebují přistoupit z jiného telefonu, kterým může být například služební telefon s Androidem a podobně. Mobilní iCloud pak poslouží třeba také k pohodlnému přistupování k poznámkám, připomínkám a fotkám, které má uživatel v jiném iCloudovém účtu, než ke kterému má přihlášený svůj iPhone.

Novinku jistě ocení také lidé, kteří chtějí lokalizovat ztracený či zapomenutý iPhone. Díky novému plně mobilnímu rozhraní mohou funkci Najít iPhone snadno použít třeba na kamarádově mobilu.

Nové mobilní rozhraní iCloudu je k dispozici již nyní, ale aktuálně je mobilní verze omezena pouze na již zmíněné služby, kterými jsou Poznámky, Připomínky, Fotky a Najít iPhone.

Pokud potřebujete otevřít například Kalendář, Kontakty či kancelářské aplikace ze sady iWork, stále jste odkázáni na plnou desktopovou verzi stránky, ke které se dostanete jen z počítače či třeba z iPadu. Bude tedy zajímavé sledovat, zda Apple do nativní mobilní verze časem překlopí i tyto služby.

Komentáře