Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Plánování trasy na iPhonu v multimodálním stylu. Dopravní aplikace Citymove od Škodovky čítá už 20 tisíc uživatelů
Citymove

Těsně před začátkem nového roku jsme pro vás připravili seznam TOP 10 aplikací pro rok 2020, jež by neměly chybět ve vašem iPhonu. Především jsme pak vybírali aplikace, které je možné efektivně využívat v Česku, přičemž jednou z hlavních se stal i užitečný nástroj Citymove. Ten loni vznikl v dílnách mladoboleslavské Škodovky, respektive v její inovační laboratoři DigiLab, a za svou krátkou dobu na trhu se těší poměrně slušné oblibě.

Jádrem aplikace je totiž jednoduchý a intuitivní plánovač, pomocí kterého si můžete rychle naplánovat trasu po městě. Nenabízí však pouze tradiční dopravní prostředky jako MHD nebo příměstské vlaky, ale také platformy pro sdílení kol (Freebike), aut (HoppyGo) nebo skútrů (BeRider). Svou roli v celém systému hraje i přepravní služba Liftago.

Ve výsledku si tak můžete přesně naplánovat trasu z bodu A do bodu B s využitím všech těchto možností, přičemž vás Citymove informuje, jaká trasa je nejkratší, kolik vás jedna cesta bude stát a kde si přepravní prostředek můžete vyzvednout. Jde tak o jednu z ideálních variant pro multimodální městské cestování bez nutnosti několika aplikací v telefonu.

Citymove

Už z podstaty věci se dalo očekávat, že se tento typ aplikace bude líbit všem, kteří se především po Praze aktivně přepravují a chtějí mít dostatečný přehled o všem, co je během cesty čeká. Proto má Citymove v současné době využívat zhruba dvacet tisíc uživatelů, kteří mohou pomocí aplikace zároveň platit parkovné v nákupních centrech, P+R parkovištích nebo nákupních centrech (na základě QR kódu) nebo využívat rychlé možnosti pro zakoupení jízdenky na MHD.

Majitelé iPhonů se navíc do Citymove mohou nově registrovat přes Sign in with Apple, respektive přihlašovacím tlačítkem od Applu s náležitost bezpečností, v rámci kterého není potřeba vyplňovat žádné kontaktní údaje – funkce si vše vezme sama z Apple ID.

Komentáře