Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Podobný moderní design, ale s trojicí čoček. Co zatím víme o nových iPadech Pro?

Ačkoliv je nejočekávanějším produktem letošního roku nový iPhone, respektive cenově přijatelnější verze jablečného telefonu a pravděpodobně trojice vlajkových modelů, důležitou roli hraje v plánu také iPad Pro. Ten vloni neprošel žádnou změnou po stránce hardwaru a Apple se soustředil především na to, aby co nejlépe odladil software. Nyní však po více než roce přijde větší změna a už teď máme k dispozici odhad, co přinese.

To, co potenciální zákazníky zaujme na první pohled, je samozřejmě design. Aktuální iPady Pro mají stále velmi moderní vzhled (především pak ve srovnání s ostatními iPady v nabídce), což dělá zejména displej s minimálními rámečky a absence tlačítka Home. Letošní modely by se měly nést v podobném duchu a na přední straně zařízení se neočekávají žádné zásadní proměny.

Jiná situace však nastane na zádech, která se změní v důsledku nového kamerového osazení. Namísto decentní čočky totiž přijde výrazná čtvercová plocha, která by měla nabízet rovnou trojici inovovaných čoček. Pravděpodobně tak půjde o stejné rozložení, jako mají nové iPhony 11 Pro. A ačkoliv Apple neočekává, že nové iPady budou sloužit jako hlavní kamerové zařízení, udělá to proto, že chce posílit vliv rozšířené reality – právě k tomu bude kamera především určena.

Foto: OnLeaks

Uznávaný analytik Ming-Chi Kuo navíc předpokládá, že nové profesionální tablety od Applu dorazí i s takzvaným time-of-flight 3D senzorem, který má být pro oblast AR velmi podstatný, protože dokáže lépe zobrazovat trojrozměrné objekty a nabízet vývojářům i uživatelům nové zkušenosti.

Masivní výkon. Jak jinak

Tradičně se Apple zaměří i na zvýšení výkonu. Neočekává se však, že by do nových iPadů Pro implementoval zcela nové čipy A14, ale naopak přepracuje již existují varianty A13 Bionic, pomocí které zajistí opět lepší výkonnostní parametry pro pohánění těch nejnáročnějších aplikací. Své vlajkové tablety totiž pasuje do role zařízení s potenciálem nahradit počítač, proto potřebují být co nejlépe vybavené.

Padaly i spekulace ohledně toho, zda novinky dorazí včetně podpory 5G. To je však velmi nepravděpodobné, alespoň pro letošní modely. Apple 5G patrně nejdřív zahrne do iPhonů a pak až do iPadů. Optimistický odhad je tedy rok 2021, případně 2022.

Důraz bude kladen i na externí doplňky, především pak na klávesnici Smart Keyboard. Do ní by vůbec poprvé mělo dorazit podsvícení kláves, což se hodí zejména během noční práce. Navíc by evokovalo onen pocit z používání MacBooků, jejichž klávesnicí svítí odjakživa.

Co se týče vydání nových iPadů Pro, podle různých odhadů by k tomu mělo dojít ještě v této polovině roku, ideálně pak v březnu nebo na vývojářské konferenci WWDC. Březen se jeví jako optimální – na tento měsíc totiž Apple chystá i vydání nástupce iPhonu SE. Je však otázkou, zda iPadům nevěnuje dedikovanou část prezentace přímo na WWDC, kde ovšem prezentace hardwaru nejsou tak běžné.

Komentáře