Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Streamování her z Xboxu se vedle Androidu rozšiřuje i na iPhone a iPad. Zatím jen v rámci testování
Foto: Microsoft

I Microsoft chápe, jak důležité jsou v dnešním herním světě tituly určené pro mobilní zařízení a jaký potenciál skrývají po stránce profesionálních soutěží, které nabírají na obrovské popularitě. Namísto vyvíjení vlastních ryze mobilních her však vstoupil do jiné oblasti, a sice streamingu již existujících her. A protože má pod hlavičkou oblíbenou herní konzoli Xbox, založil to na dílech určených právě pro ni.

Bylo to v září loňského roku, kdy Microsoft představil vizi nové streamovací platformy, kterou nazval jako Project xCloud. Ta by fungovalo na poměrně přímočarém principu online streamování her určených pro Xbox přímo na telefonech a tabletech, a to prostřednictvím Wi-Fi nebo mobilního internetového připojení.

Uživatelé by navíc žádné tituly nemuseli separátně stahovat na své mobilní zařízení. Ve výsledku by ani nepotřebovali samotnou konzoli, pokud by měli uživatelský účet u Microsoftu. Zkrátka jednoduchý přístup, jak se dostat ke kvalitním, plnohodnotným titulům přímo na chytrých telefonech nebo tabletech.

Již nějakou dobu byla tato možnost dostupná v rámci testování pro uživatele operačního systému Android, kteří mohli v omezené podobě zkoušet, jak celá věc v praxi funguje. Nyní se Project xCloud (Preview) rozšiřuje i do jablečného světa, konkrétně na iPhony a iPady, a to v rámci testovacího programu TestFlight.

Jde však zatím o velmi limitovanou věc. K dispozici je pouze deset tisíc míst a vše se zkouší na jedné hře – Halo: The Master Chief Collection. I když Microsoft láká na další velké tituly jako Devil May Cry 5, Tekken 7, Gears 5, Forza Horizon 4 a další, v rámci úvodního testování zatím nejsou nabízeny.

Naneštěstí pro české hráče je Project xCloud (Preview) dostupný pouze ve Spojených státech, Kanadě a Velké Británii s tím, že je vyžadován jak účet na Microsoftu napojený na hráčský tag Xboxu, tak dedikovaný ovladač stejné značky, alespoň iOS 13 a minimálně 10Mb/s připojení. To zůstane pravděpodobně zachováno i tehdy, jak se platforma dostane do rukou širší veřejnosti.

Komentáře