Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Swift Playgrounds zamířily na macOS. Kreativní výuka kódování je tak dostupná i pro uživatele Maců

Apple se vždy hýčkal svých vývojářů. Ačkoliv ještě před zhruba deseti let držel své operační systémy uzavřené a třetí strany do nich příliš nepouštěl, nyní je situace odlišná a vývojářská síla z jiných řad než těch jablečných je pro firmu Tima Cooka nesmírně důležitá. Především pak z pohledu růstu App Storu a zajištění toho nejlepšího pro zákazníky.

Velký důraz klade Apple i na vychovávání nových vývojářů, respektive podporu mladých lidí se zálibou v kódování, kterým dává prostor i na svých tiskových prezentacích. Nechybí ani děti, pro které (a nejen pro ně) před časem vyvinul platformu nazvanou jako Swift Playgrounds, díky níž se mohou kreativním a hravým způsobem učit, jak programovat.

Ta však byla dosud určená jen pro iPady a pokud někdo chtěl poznat programovací jazyk Swift tímto způsobem, musel si pořídit jeden z jablečných tabletů. Teď ale přichází vcelku zásadní změna. Apple totiž spouští Swift Playgrounds i pro Macy, které na macOS fungují na bázi portu prostřednictvím schématu Catalyst, které má zajišťovat ideální způsob „překlopení“ aplikace z jednoho operačního systému na druhý. Podobně byl na macOS dosazen i Twitter.

Největší „výhoda“ této platforma tkví v tom, že v ní může pracovat prakticky kdokoliv. Nevyžaduje žádné znalosti ze světa kódování, stačí pouze nápad a základní přehled o hrách jako takových (respektive jejich dynamickému provedení a podobně). To nejzásadnější pak obstarají hravé ilustrace a jednoduché rozhraní, v němž se pracuje velmi intuitivně.

Aplikace Swift Playgrounds ve verzi pro macOS je dostupná zdarma přímo na Mac App Storu. Vyžaduje alespoň 156 MB volného místa a macOS 10.15.3.

Komentáře