Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Ultraširoká síla. iPhone 11 Pro zvládne svou kamerou pokořit i divokou a rozpálenou Nevadu
Foto: Apple/YouTube

Apple již několikrát potvrdil, že kamerové schopnosti nových iPhonů 11 Pro jsou na výjimečné úrovni. Minimálně co se ostatních konkurenčních zařízení s obdobným osazením týče. Především to ukazují amatérští nadšenci, kteří s sebou zařízení berou na toulky městem nebo přírodou a pořizují mnohdy natolik profesionální videa, u kterých by laik nepoznal, že vychází z „pouhého“ telefonu.

Gigant z kalifornského Cupertina má však i vlastní cestu, jak trojici pokročilých čoček prezentovat v praxi. Jde o kreativní kampaň Shot on iPhone, která původně sloužila zejména pro fotky, ale nyní se rozšiřuje i do oblasti videa, čehož je nejnovější dílo jasným důkazem. Apple jej nazval jako A journey into the Valley of Fire a jak název naznačuje, diváci se v něm vydávají do rozpáleného údolí americké Nevady.

Právě tento západní stát USA je známý pro své masivní přírodní úkazy, které jsou lemovány rozpálenou pouští a často i nelichotivými podmínkami pro život. Jinak řečeno ideálními scenériemi pro fotografy, kameramany a další tvůrce. Apple se v novém videu zaměřil především na známý národní park Valley of Fire, jenž se nachází v blízkosti města Overton.

V něm pomocí iPhonu 11 Pro, respektive jeho ultraširokého objektivu, zachycuje ve zrychleném módu a rozlišení 4K nespočet výrazných úkazů v kontrastu s jasnou modrou oblohou, aby ona magická „oranžová“ ještě více vynikla. Zaměřuje se na detaily včetně těch nejužších skulinek, které se v masivních pískovcových výchozech nachází. To vše za doprovodu poněkud dramatické hudby.

Pokud se chcete inspirovat dalšími videi z iPhonu 11 Pro, doporučujeme profesionálně zpracovanou koulovačku nebo procházku Paříží, kde natáčel Rian Johnson (Star Wars).

Komentáře