Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple dbá i na MacBook Air. Uvádí nový, rychlejší model a vrací do něj oblíbenou nůžkovou klávesnici
Foto: Apple

Současně s uvedením dvojice nových iPadů Pro, o nichž jsme vás informovali v tomto článku, se Apple rozhodl i pro potěšení fanoušků legendární edice svých notebooků – Air. Nový MacBook Air nyní nabízí vyšší až dvojnásobně vyšší výkon, začíná na základním úložišti 256 GB a přináší nový mechanismus kláves, který se vrací zpět ke kořenům.

Ačkoliv nový MacBook Air zastínil zmíněný iPad Pro, i tak si zaslouží dostatečný prostor pro pokrytí. Jde totiž o vcelku důležitou změnu, která může uživatele výrazně potěšit po stránce každodenního používání. Podíváme-li se dovnitř zařízení, zjistíme, že Apple zlepšil interní komponenty, díky nimž mohl stroj posunout na výkonnější úroveň.

Novinka slibuje až dvojnásobný výkon, a to zejména díky novým procesorům, které jsou u nejvýkonnější verze počítače čtyřjádrové a nataktované na 1,2 GHz (Intel Core i7). Součástí je také až o osmdesát procent vylepšená grafika (Intel Iris Plus Graphics), přičemž k dispozici je až 2TB SSD úložiště.

Pro laika se tak jedná o zkrátka vylepšený stroj, který bude o poznání rychlejší. Zajímavější je však nová klávesnice, která se vrací k ověřenému nůžkovému mechanismu a zapomíná na nepříliš spolehlivou motýlkovou strukturu. To se ostatně dalo čekat – podobnou klávesnicí disponuje i šestnáctipalcový MacBook Pro. Včetně přepracovaných šipek.

Foto: Apple

Stejně jako zmíněný MacBook Pro i nový Air má „vylepšené reproduktory“, které mají zaručovat obdobnou kvalitu zvukového výstupu. Zajímavostí je i možnost navýšení úložiště až na 2 TB, což je u MacBooku Air novinkou.

Vzhledem k tomu, že je tento model profilován do pozice vstupního modelu, měla by mu odpovídat i cena. Základní varianta s dvoujádrovým 1,1GHz procesorem a 256GB úložištěm vychází na 29 990 korun a bude k dispozici mezi 7. až 16. dubnem. Ceny pak úměrně rostou za výbavu, kterou si navolíte. Nejlepší MacBook Air pak může dosáhnout i částky 67 tisíc korun.

Komentáře