Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple má chystat 14palcový MacBook Pro a další pětici produktů. Všechny s novým mini-LED displejem

Produkty Applu jsou vždy očekávány s velkým napětím a bývají obestřeny řadou spekulací, předpovědí i zvěstí, dávno před tím, než se nakonec dostanou na trh. Ve spekulacích všeho druhu bývá složité se zorientovat a mnoho zdrojů je nespolehlivých. Naopak aurou renomovaného informátora se může pyšnit analytik Ming-Chi Kuo, který nyní přišel s další predikcí. Apple prý chystá hned šestici produktů s mini-LED displejem, přičemž jedním z nich má být nový MacBook Pro s úhlopříčkou 14,1 palce.

Podle Kua je šestero nových produktů v pokročilé fázi příprav a do prodeje mají být uvedeny během letošního a příštího roku. Neočekává žádná zdržení ani v důsledku boje s koronavirem, který ve velkém zasáhl hlavně Čínu. Vývoj mini-LED technologie prý pokračuje bez potíží a pokrok dokonce překonává očekávání. Výsledná technologie by tak již brzy měla být připravena pro plně komerční využití.

Firma Tima Cooka údajně pracuje novém 12,9palcovém iPadu Pro, klasickém iPadu o úhlopříčce 10,2 palce a rovněž 7,9palcovém iPadu mini. Všechny tyto nové tablety mají být osazeny právě displejem s technologií mini-LED a minimálně iPad mini má dle Kua dorazit ještě letos.

Mezi zbylé tři Kuem ohlášené produkty patří nové MacBooky Pro ve 14palcové i 16palcové variantě a rovněž nový iMac Pro. Mezitímco 16palcový MacBook bude „jen“ nástupcem stávajícího modelu, 14palcový profesionální notebook bude nejspíš očekáván s velkým napětím. Jednat by se mělo o počítač, který si zachová rozměry původního 13palcového modelu, ale přinese větší displej bez rámečků a celkově nový modernější design.

Menší z obou MacBooků Pro by se tak mohl výrazněji odlišit od MacBooku Air, který je pro řadu zákazníků jeho přímým konkurentem. Nová „čtrnáctka“ by navíc měla po vzoru aktuálního 16palcového modelu dorazit s novou „nůžkovou“ klávesnicí, která je odpovědí na mnohdy problematickou „motýlkovou“ klávesnici ostatních MacBooků.

Šestým chystaným modelem s mini-LED displejem má být 27palcový iMac Pro, který má Apple dle Kua přichystaný na poslední kvartál letošního roku. Tvůrci a umělci s vysokými nároky na výpočetní výkon by tak již brzy mohli získat profesionální desktop s ještě lepším displejem než kdy dřív.

Kuova nová predikce je velmi zajímavá především tím, že se jedná o první vážnou zmínku 14palcového MacBooku Pro. Z logiky věci se dalo usuzovat, že Apple naváže na vylepšení 15palcového modelu, ze kterého se stal 16palcový, ale až doposud explicitně nezaznělo, že by Apple takovou evoluci skutečně chystal i pro menší MacBook Pro. Jedná se zároveň o první zmínku nástupce iMacu Pro, který Apple od jeho prvního představení v roce 2017 nevylepšil.

Foto: Marques Brownlee / YouTube

Přesnější termín příchodu jednotlivých produktů Kuo nesdělil. V aktuálním reportu je zmínka pouze o tom, že nový iPad mini má přijít „letos“ a iMac Pro „ve čtvrtém kvartálu“. V jedné z minulých analýz ale Kuo uváděl, že ve čtvrtém kvartálu má dorazit i nových 16palcový MacBook Pro a dá se tedy usuzovat, že zároveň s ním by mohla přijít i ona 14palcová varianta, která má nahradit aktuální 13palcový model. Nechme se tedy překvapit, s čím Apple letos přijde a zda se Kuovy predikce opět prokáží jako spolehlivé.

Komentáře