Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Blížící se iOS 14 potvrzuje příchod studiových AirPods. Co dalšího o nových sluchátkách víme?
Skrze iOS 14 unikla podoba chystané náhlavní verze AirPods (Foto: 9to5Mac)

Již několik měsíců se mluví o tom, že Apple chystá svá vůbec první náhlavní sluchátka, která by cílila na profesionálnější sortu uživatelů a vycházela z technologie nabízené v extrémně úspěšných AirPods. Magazín 9to5Mac navíc včera ve zdrojovém kódu dosud neveřejného iOS 14 našel dvě zcela nové ikonky, které jednoznačně nová studiová sluchátka Applu prezentují. Co o chystané novince zatím víme?

O sluchátkách s náhlavní strukturou a dostatečně velkými náušníky, jež by překrývaly uši a zajišťovaly co největší tlumení od okolního ruchu, se mluvilo zejména předloni. Analytici předpovídali, že je Apple vydá do konce roku, ovšem vzhledem k údajným problémům s designem měla být výroba posunuta na neurčito. I tak se ale předpokládalo, že vydání nebude mít dlouhého trvání a objeví se v roce 2020.

Postupem času se objevovaly první indicie, který možný brzký příchod naznačovaly. Především jde o nedávné zařazení nových „AirPodů“ do databáze řetězce Target, což v lidech vyvolávalo pocit, že je Apple v nejbližší době odhalí. Nešlo však pochopitelně o žádnou ověřenou informaci. Konkrétnější prvek přichází až nyní, respektive poté, co lidé z magazínu 9to5Mac odhalili v prosincové verzi zdrojového kódů iOS 14 první dvě ikonky.

I přes svou miniaturní grafiku poměrně dobře ukazují, jak budou nová studiová sluchátka z dílen Applu vypadat. Bude jim dominovat výrazný most a výrazné náušníky s dostatečným měkkým polštářem pro delší poslech. Zajímavé také je, že přijdou ve dvou barevných kombinacích – tradiční bílé a nové vesmírné šedé, v níž Apple původní AirPody nepředstavil.

AirPods na steroidech

Po stránce vnitřního vybavení se očekává, že nabídnou pokročilý čip H1 pro jednoduché párování, zajištění nízké latence zvuku a hlasové vyvolání Siri. Ostatně stejně jako AirPody, respektive AirPody Pro. Velkou otázkou je nabíjení – jablečné pecky se nabíjí prostřednictvím krabičky, která nemusí být pro velkého sourozence příliš ideální. Proto se předpokládá, že budou mít Lightning nebo USB-C přímo v sobě.

Hovoří se také o funkci pro automatické zastavení přehrávaného obsahu v případě sundání sluchátek z uší (a naopak), a to díky zakomponovaným senzorům. Chybět nemá ani aktivní potlačování okolního ruchu včetně možnosti výběru z minimálně dvou režimů (obdobně jako Transparency Mode u AirPods Pro).

Foto: 9to5Mac

Více informací se patrně budeme dozvídat v průběhu následujících týdnů, protože lze očekávat, že Apple svá nová náhlavní sluchátka představí ještě letos. Konkrétnější časový horizont ovšem není známý, byť je možné, že dorazí prostřednictvím tiskové zprávy v průběhu jara nebo léta.

Komentáře