Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Jede se dál a dorazí včas. Pandemie se vydání nových iPhonů patrně nedotkne
Koncept iPhonu 12 (Foto: Ben Geskin / Twitter)

Je zřejmé, že se aktuální situace v podobě koronavirové pandemie dotkne celé řady firem, mezi kterými je i Apple. Ten z logických důvodů zrušil tradiční vývojářskou konferenci WWDC pro fyzickou přítomnost a následně představil nové iPady Pro i MacBook Air pouze v rámci tiskové zprávy, byť by si tyto produkty nepochybně zasloužily vlastní akci (zda s tím Apple původně počítal, je otázkou).

V návaznosti na to se tedy domnívalo, jak moc tento celosvětový problém ovlivní i vydání nadcházejících produktů, jmenovitě nástupce oblíbeného iPhonu SE a nových vlajkových lodí pod očekávaným označením 12. Minimálně u druhé položky se nyní rýsují reálnější obrysy a jak informuje relativně ověřený server Digitimes, Apple žádné zdržení s novými „hlavními“ iPhony neplánuje.

Šlo o pochopitelné obavy. Vzhledem k tomu, jak dlouho čínská výroba stála (respektive nevyužívala všechny své kapacity) a panovala nejistota, musel i Apple přemýšlet kroky, které by se k možnému zpoždění nových iPhonů vztahovaly. Ostatně i lidé z Nikkei informovali o tom, že cupertinská firma pravděpodobně netrefí tradiční zářijový termín a bude muset počítat s pozdějšími měsíci.

Možné velikosti iPhonů 12 (Foto: Ben Geskin / Twitter)

Apple nicméně žádného svého externího dodavatele s konkrétními informacemi o zpoždění oficiálně neinformoval a tchajwanští výrobci plošných spojů dále pokračují podle nastaveného plánu. Neevidují žádné známky opoždění a je pravděpodobné, že Apple se zářím skutečně počítá. Alespoň co se výroby nutného množství zařízení týče.

Je totiž otázkou, s jakým množstvím nových iPhonů Apple během úvodních měsíců vyrukuje. Dále bude muset reflektovat kupní sílu zákazníků, kteří z možného strachu o finanční stabilitu nebudou chtít utrácet více jak tisíc dolarů za telefon. To jsou však zatím předčasné obavy a až čas ukáže, jak to doopravdy je.

Komentáře