Inzerce      O nás     CzechCrunch  
K nůžkové klávesnici se vrátí nejen menší MacBook Pro, ale i MacBook Air. Podle všeho už teď v červnu

Jakmile Apple v listopadu minulého roku představil nový MacBook Pro s displejem o úhlopříčce šestnáct palců, nešlo pouze o tyto rozměry, které byly na celém stroji zajímavé. Kalifornská firma se u tohoto modelu totiž vrátila ke staré dobré klávesnici s nůžkovým mechanismem, po níž řada profesionálů dlouhé roky toužila, a to z důvodu, že se motýlková struktura u dosavadních modelů příliš dobře neosvědčila.

Byť Apple udělal s touto hardwarovou integrací krok zpět, vlastně se jednalo o dobrý tah. Natolik dobrý, že se rázem začaly rojit informace o tom, že nůžkovou klávesnicí vybaví i ostatní notebooky s nakousnutým jablkem v logu. Především MacBook Pro s třináctipalcovou úhlopříčkou a také MacBook Air, který se právem řadí mezi nejoblíbenější „nové“ počítače firmy Tima Cooka.

Bylo však otázkou, kdy k nahrazení dojde. Apple má přeci ještě dlouhou dobu na to, aby stihl letošní horizont, ale podle uznávaného analytika Ming-Chi Kua, jenž má poměrně přesné informace o nadcházejících plánech firmy, to přijde během června. V tomto měsíci má Apple představit lehce aktualizované modely menšího MacBooku Pro a MacBooku Air, které se zbaví motýlků a nabídnou nůžky.

Foto: Apple

Druhé čtvrtletí by se tak mělo nést na počítačové vlně a pravděpodobně je Apple připravuje na vývojářskou konferenci WWDC, která je na druhou stranu ve velkém ohrožení kvůli šířícímu se koronaviru. Zatím však nepadla informace o kompletním zrušení (možná proto, že je akce až v červnu), takže lze počítat, že to bude relevantní. Apple ovšem nemá problém tyto menší aktualizace představovat i přes tiskové zprávy.

Pro řadu uživatelů tak půjde o příjemný návrat ke kořenům. Nůžkový mechanismus kláves má totiž znatelnější odezvu při stisknutí, lépe zamezují průniku prachu a špíny a obecně vrací starý známý pocit poctivé klávesnice. Co se týče dalších změn, původní třináctipalcový MacBook Pro by mohl mít nově úhlopříčku o velikosti 14,1 palce, a to kvůli zmenšení rámečků okolo displeje.

Komentáře