Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Koronavirus postihuje i Apple. Firma údajně ruší březnové uvedení iPhonu 9 a nových iPadů Pro

To, co se očekávalo, se patrně naplňuje. Poté, co Google a Facebook zrušily v důsledku hrozby koronaviru své velké vývojářské konference, se nyní přidává i Apple. Ačkoliv firma z kalifornského Cupertina nevydala oficiální zprávu, podle relevantních zdrojů s napojením na dění v Applu se má zrušit chystaná březnová událost v Apple Parku, kde se očekávalo představení nového iPhonu 9 a dvojice aktualizovaných iPadů Pro.

Nejde zároveň o zcela překvapivou zprávu. Není tomu totiž tak dávno, co okres Santa Clara County, kde se Cupertino (respektive sídlo Applu) nachází, vyhlásil zvýšená opatření pro akce, kde se na jednom místě kumuluje větší množství lidí. Od dnešního dne navíc platí zákaz pro konání všech akcí, kde se nachází více jak jeden tisíc návštěvníků. Nařízení trvá do 1. dubna, takže za Apple bylo prakticky rozhodnuto.

Nyní je otázkou, jak s tím firma naloží. Pochopitelně může nové produkty, mezi nimiž má být především nástupce iPhonu SE a dvojice nových iPadů Pro s trojčočkovým kamerovým systémem, tiše uvést prostřednictvím tiskové zprávy. Tím by však ztratila důležitý mediální rozruch, který vzbuzuje živá událost. Logičtějším řešením tak může být přesunutí na duben, potažmo na květen.

Foto: OnLeaks, iGeeksblog

To je ovšem podmíněno tím, zda se šířící se nákaza novým typem koronaviru, která se projevuje i v Česku, uklidní a nebude tolik kritická. Současně se řeší, jak to Apple vymyslí s každoroční vývojářskou konferencí WWDC, která se má konat v červnu. Jde totiž o poněkud „hraniční“ měsíc, kdy nemusí být pro ochranu zdraví diváků nic zajištěno. Firma se nicméně nijak formálně nevyjádřila.

Již nyní je ale jisté, že veškerá omezení včetně pozastavení výroby v Číně se značně promítnout na finančních výsledcích Applu a tím pádem i na chystaných produktech. Těch nemusí být dostatek pro první vlnu (a ostatně ani pro ty následující).

Komentáře