Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Kriminální drama skandinávského střihu. Apple zveřejnil trailer nové minisérie Defending Jacob
Michelle Dockery, Jaeden Martell a Chris Evans v seriálu Defending Jacob (Foto: Apple)

Je chladný, šedý podzim. V lese u malého amerického města je objevena mrtvola mladého chlapce, který chodil do místní základní školy. Kvůli otisku na místě činu se hlavním podezřelým stane Jacob, spolužák oběti a syn právníka. Ten je hlavní postavou nové minisérie na Apple TV+, jejíž první trailer představuje temné kriminální drama ve skandinávském stylu.

24. dubna se diváci dočkají první televizní role Chrise Evanse od momentu, co se díky roli Kapitána Ameriky stal velkou hollywoodskou hvězdou. Rovnou to bude ve zcela opačném prostředí, než jaké je pro tituly z marvelovského univerza běžné.

Minisérie Defending Jacob, natočená na motivy stejnojmenného románu z roku 2012, je založena na nejednoznačných postavách a morální šedé zóně. V jejím centru stojí Chris Evans jako otec chlapce obviněného z vraždy a zároveň okresní právník. Jak v traileru říká postava herce J. K. Simmonse, musí se rozhodnout, jestli bude dobrým mužem nebo dobrým otcem.

Komplikovaná zápletka se bude týkat průběhu vyšetřování a soudních jednání, důležitější však bude jejich vliv na soudržnost rodiny a psychický vývoj jejích členů. Jelikož se má jednat o vysoce realistické dílo, upoutávka naznačuje především postupný rozklad rodinných vztahů, umocňovaný rychle se komplikující situací v sousedství. Značná část útržků scén se odehrává ve sterilním, depresivním prostředí soudních síní a věznice.

Vše naznačuje tomu, že minimálně do konce nebude vědět, co se doopravdy stalo a nebude mu zprostředkováno, které postavy se zachovaly „správně“. Tento aspekt spolu s rozuzlením ostatně kritici oceňovali už na knižní předloze. Vzhledem k tomu si lze vzpomenout například na minisérii Jedna noc z produkce HBO, která se také zaměřila na příběh mladíka obviněného z vraždy. Druhotnou přitom zůstala typická kriminální otázka, zda byl skutečně vinen.

Nová minisérie Applu se zaměří na rodinu se synem obviněným z vraždy (Foto: Apple)

Také trailer Defending Jacob naznačuje mnoho zvratů a postupně se komplikující situaci, odhalující stinné stránky lidské povahy. Na napínavou a spíše náročnější podívanou se předplatitelé mohou těšit za měsíc, kdy vyjdou první tři epizody. Další pak budou následovat každý týden.

Komentáře