Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Legendární tenisky od Applu se vydražily za zhruba 240 tisíc korun. Patří k téměř zapomenutým předmětům
Foto: Heritage Auctions

Jakmile dojde na dražení raritních předmětů s historickou návazností na Apple, netrvá dlouho, než se po nich zapráší. Ti nejvěrnější fanoušci nakousnutého jablka zkrátka chtějí mít doma něco, co nikdo jiný nemá, a jsou ochotni za to platit i tisíce dolarů. To se týká i legendárních tenisek, které se vydražily za necelých deset tisíc dolarů.

Na přelomu 80. a 90. let se Apple vedle specializace na počítače soustředil i na módu pro zaměstnance. Navrhoval pro ně tematická trička nebo mikiny, přičemž nechyběly ani jednoduché bílé tenisky, na jejichž jazyku bylo duhové logo firmy a na boční straně naopak název. Inspirace značkami Reebok nebo Nike (díky vzduchovému polštářku) se jim nedaly upřít.

Ačkoliv se vědělo, že existují, málokdo o nich mluvil – považovaly se zapomenuté. Přeci jen se nikdy nedostaly do skutečného oběhu a v době, kdy sloužily zaměstnancům, jich také bylo pouze limitované množství. Pak ovšem přišel rok 2017, kdy tyto tenisky do aukce vrhly, nicméně se včas neprodaly.

Situace se změnila před pár dny, kdy Heritage Auctions uzavřelo úspěšnou dražbu těchto ikonických tenisek za 9 687 dolarů. Neznámý majitel tak přeskočil devatenáct předchozích příhozů. V přepočtu jde o částku necelých 240 tisíc korun, což z nich dělá velmi cenný sběratelský předmět. Jak aukční síň uvádí, tenisky mají být ve velmi zachovalém stavu.

Foto: Heritage Auctions

Komentáře