Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Nová sluchátka Powerbeats přichází. Jsou lepší, vydrží 15 hodin a stojí o 1 000 korun méně
Foto: Beats

Plně bezdrátová sluchátka ovládají svět a mezi uživateli jsou nesmírně oblíbená. Ne každý jim ale stoprocentně důvěřuje a řada lidí se bojí, že jim samostatná sluchátka mohou z uší vypadnout. Zvláště běžci proto stále často spoléhají na sluchátka, která jsou alespoň mezi sebou propojena drátem, přičemž velmi populárním modelem jsou sluchátka Powerbeats. Ta se nyní dočkala nové generace a vypadá to, že se je na co těšit.

Aktuální model Powerbeats3 byl představen v září 2016 a dočkal se velké obliby. Jeho nástupce byl tedy s napětím očekáván. Nyní dorazil a fanoušci značky Beats, kterou Apple koupil v roce 2014, mohou být právem nadšeni. Nová sluchátka pojmenovaná jednoduše a bez číslovky jako Powerbeats přicházejí s čipem H1, 15hodinovou výdrží baterie a s cenou o 50 dolarů nižší, než tomu bylo u předchůdce.

Pokud jde o design, nová Powerbeats ničím až tak nepřekvapí – vzhled odpovídá něčemu mezi původními Powerbeats3 a novými plně bezdrátovými Powerbeats Pro. Sluchátka mají typickou kličku k pevnému zaklesnutí nad ucho, ze které vychází drát spojující obě sluchátka. Sluchátka mají špuntovou konstrukci, přičemž Apple v rámci balení dodává čtveřici různě velikých špuntů pro maximální komfort uživatele.

Foto: Beats

Na obou sluchátkách jsou k dispozici fyzické ovládací prvky pro typické operace jako přizpůsobení hlasitosti, pouštění a pozastavování hudby, přeskakování skladeb či přijímání hovorů.

Fanoušky Applu přirozeně velmi potěší, že nová Powerbeats disponují stejným čipem H1, jaký mají AirPods či AirPods Pro, a nabízí tedy extrémně rychlé a pohodlné párování s iOS zařízeními. Po spárování s prvním zařízením od Applu se sluchátka zároveň automaticky napárují i s ostatními zařízeními přiřazenými ke stejnému účtu na iCloudu. Příjemným doplňkem je pak možnost oslovovat hlasovou asistentku Applu pouhým zvoláním Hey Siri.

Pokud jde o zvuk, nová Powerbeats mají nabídnout stejně kvalitní výstup jako Powerbeats Pro. Běžce pak potěší voděodolnost IPX4, která zajistí, že by sluchátka neměl ohrozit pot ani déšť.

Foto: Beats

Sluchátka jsou skvěle vybavena i na telefonování, a to díky dvěma mikrofonům a již zmíněné 15hodinové výdrži, která je o 3 hodiny prodloužena oproti minulému modelu. Nové Powerbeats navíc disponují funkcí Fast Fuel, která zajistí, že pouhých 5 minut nabíjení přinese hodinu poslechu hudby.

Jak nejspíš vyplynulo, Powerbeats na rozdíl od modelu Pro a modelů AirPods nedisponují nabíjecí krabičkou. Jedná se o klasická bezdrátová sluchátka propojená drátem, která je potřeba nabíjet skrze Lightning kabel.

Nová Powerbeats budou v rámci online prodeje k dispozici od středy 18. března, a to v černé, bílé a červené barvě. Ačkoli se sluchátka dočkala významného vylepšení oproti předchozímu modelu, jsou také o poznání levnější a stávají se tak vskutku atraktivním adeptem pro nákup. Nová Powerbeats pořídíte za 149,95 dolaru a včetně DPH by se tedy sluchátka měla vejít do 4 500 korun. Dosavadní Powerbeats3 přitom stojí 5 499 korun.

Komentáře