Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Výroba v Číně stále zaostává, Apple omezuje objednávky iPhonů i nových iPadů a Maců

Apple navzdory aktuální situaci poměrně překvapivě představil nové iPady Pro, MacBook Air i Mac mini. Ačkoli se nejednalo o klasické představení v září reflektorů, na které jsme u Applu zvyklí, novinky přeci jen dávaly naději, že se aktuální situace přeci jen v něčem blíží normálu. Nedostatky výrobních kapacit jsou ale podle všeho i ve vzpamatovávající se Číně stále znát. Apple proto u nových zařízení limituje množství nových produktů, které si uživatel může objednat.

Apple se již v minulosti párkrát k omezení maximálního počtu nakoupených produktů uchyloval, ale bylo to primárně za účelem omezení šedého přeprodeje u produktů, které byly v raných fázích prodejů velmi žádané. Aktuální nařízení naproti tomu přímo reaguje na potíže spojené s šířením nebezpečného viru způsobující onemocnění COVID-19.

Co se týče konkrétních omezení, mezi počítači Apple „zastropoval“ objednávky nových modelů MacBooku Air a Mac mini. Těch si jeden uživatel objedná maximálně 5 kusů. Pokud jde o iOS (respektive iPadOS) zařízení, tam jsou omezení striktnější. Zákazník si v online obchodu objedná maximálně dva kusy nových iPadů Pro. Stejné limity pak platí i pro celou produktovou řadu iPhonů – od iPhonu 11 Pro až po iPhone 8.

 

Limity na počet položek v nákupu se dle magazínu AppleInsider začaly objevovat nejprve v některých asijských zemích a postupně se šířily dále do Spojených států, Kanady, Velké Británie a na ostatní evropské trhy. Stejným způsobem jako ve světě jsou pak počty zařízení dostupných k jednorázovému nákupu omezeny i v Česku.

Na druhou stranu je nutné poznamenat, že Apple aktuálně podle všeho nemá větší problémy s dostupností svého zboží. Běžně koupit se dají i nejžádanější produkty jako iPhony či sluchátka AirPods a podle zpráv analytiků se výroba v Číně začíná normalizovat.

Dostupná jsou i zbrusu nová sluchátka Powerbeats, která jdou objednat i v českém online Apple Storu. Novinka kromě četných vylepšení oproti minulé generaci a čipu H1 známého z AirPods potěší i cenovkou. Nové Powerbeats jsou k dostání za 3 999 korun, tedy za cenu o 1 500 korun nižší, než za kterou firma prodávala starší Powerbeats3.

Komentáře