Inzerce      O nás     CzechCrunch  
WhatsApp se také přidává k Temné straně. Na iOS a Android uvádí dlouho očekávaný Dark Mode
Foto: WhatsApp

Zatímco všechny relevantní komunikační služby typu iMessage, Messenger nebo třeba Slack již tmavý režim do svého rozhraní implementovaly, WhatsApp teprve testoval, jak nový prvek může v praxi fungovat a co uživatelům přinese. Ostatně jsme vás o tom informovali začátkem února, kdy se dostalo na povrch, že WhatsApp takzvaný Dark Mode interně testuje na iOS.

Nyní – po necelém měsíci – přichází definitivní zpráva: tmavý režim je v aplikaci WhatsApp již aktuálně dostupný. Nový vizuální prvek, díky němuž je posílání a čtení zpráv v nočních hodinách mnohem příjemnější na oči uživatele, je dostupný jak pro iOS, tak i Android.

Při volbě barevného schématu bylo naším cílem minimalizovat únavu očí a zároveň použít barvy, které se budou blížit výchozímu systémovému nastavení jak pro iPhone, tak pro Android,“ komentují vývojáři WhatsAppu.

Stejně jako například u Instagramu, který taktéž spadá pod impérium Marka Zuckerberga (Facebook), i WhatsApp spustí tmavý režim ve svém rozhraní tehdy, když je aktivovaný Dark Mode napříč celým systémem. To se týká iOS 13 a Androidu 10.

Foto: WhatsApp

Byť se jedná o relativní drobnost, vzhledem k tomu, že má WhatsApp více než dvě miliardy aktivních uživatelů, nepochybně se najde početná skupina, jež tuto novinku během komunikování s přáteli nebo rodinou využije.

Součástí nové aktualizace je minimálně na iOS dostupné i nové vyhledávání zpráv odesílatele a obrázků prostřednictvím lepšího filtrování.

Komentáře