Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple ukazuje svou magickou klávesnici v novém spotu, podtrhuje dojem z levitace iPadu Pro
Foto: Apple/YouTube

Apple se v podstatě již 10 let marně snaží pozicovat iPad coby náhradu počítače. Letos ale Cookova firma svůj tablet tomuto cíli přeci jen přiblížila více než kdykoli předtím – aktuální iPady podporují ovládání myší či trackpadem a rázem se z nich stávají zařízení, která jsou mnohem lépe využitelná pro kancelářskou práci. Nyní po samotných tabletech do prodeje vstoupila i tzv. Magic Keyboard s trackpadem a s ní i nový televizní spot.

Applu samozřejmě ke svému iPadu klávesnici již dlouho prodává, ale až s letošními iPady Pro představil novou generaci klávesnice s dedikovanou plochou pro gesta, která se oproti minulým generacím liší také tím, že má podsvícení. Novinka pak zaujme rovněž speciálním uchycením tabletu, který jakoby se v konstrukci vznášel.

Příchod „magické“ klávesnice je doprovázen i novou reklamou. Jak je u Applu dobrým zvykem, i nejnovější televizní spot vyniká obrazovou atraktivitou a barevností. Jejím ústředním motivem je ptáček, který poletuje okolo iPadu umístěného v konstrukci Magic Keyboard a tím ještě umocňuje pocit ze vznášení celého tabletu.

Atraktivitu novinky Apple zkrátka do značné míry staví na vizuálních vjemech a právě nový spot má pozitivní emoce z designové nádhery ještě posílit. To ale samozřejmě neznamená, že Magic Keyboard neláká i v jiných ohledem. Výhodou je kompatibilita i se staršími iPady Pro (i těmi z roku 2018) a již zmíněné podsvícení.

Například známý recenzent Dieter Bohn z magazínu The Verge si pochvaluje také lepší zdvih a zvuk oproti předchozím tabletovým klávesnicím a zároveň oceňuje i právě speciální usazení iPadu, díky kterému je tablet blíže a v lepší poloze vůči očím uživatele.

Na druhou stranu, nejen tento recenzent zpochybňuje například cenu novinky. Dobrým zvykem Applu jsou totiž také nadprůměrně vysoké ceny a nová Magic Keyboard rozhodně není výjimkou. Klávesnice se prodává ve dvou verzích odpovídajících dvěma velikostem iPadů Pro. Menší stojí 8 890 korun, větší pak ještě o 1 100 korun více, tedy 9 990 korun.

Komentáře