Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Dočkáme se v iOS 14 nového Počasí? Apple koupil populární aplikaci Dark Sky

Akvizice menších technologický startupů ze strany velkých technologických společností není nijak výjimečnou věcí a také Apple nové technologie, know-how i třeba zavedené značky a schopné profesionály nakupuje poměrně pravidelně. Známé mobilní aplikace ale ani Apple neskupuje úplně často a o to zajímavější je tedy zpráva o akvizici populární aplikace Dark Sky pro předpověď počasí.

V úvodu je důležité poznamenat, že aplikace Dark Sky není dostupná v České republice a Češi tedy její kvality nikdy docenit nemohli. I tak ale ikona aplikace bude mnohým připadat povědomá, protože Dark Sky již léta obsazuje úvodní plochy telefonů řady zahraničních žurnalistů.

Její popularita v zahraničí je dána mimo jiné tím, že se jedná o vůbec první aplikaci pro předpověď počasí, která využívá umělou inteligenci a strojové učení, aby poskytovala co nejlokálnější a nejpřesnější předpovědi. Zároveň se jedná o aplikaci, která je své kategorii na špici již velmi dlouho – příslušným žebříčkům kraluje již od roku 2012.

Foto: Dark Sky

Pro americké uživatele Dark Sky na iOS se prozatím nic nemění. Na předpověď počasí se budou v aplikaci moci i nadále dívat a aplikace je za cenu 4 dolarů k dispozici i novým nákupčím. Uživatelé verze pro Android ale zapláčou. Ti již aplikaci nestáhnou a pokud ji mají nainstalovanou, fungovat jim bude jen do 1. července. Pokud budou lidé mít aktivní předplatné ještě po tomto dni, od firmy obdrží refundaci.

Aplikace třetích stran, které využívají data Dark Sky, mohou být v klidu až do konce roku 2021. Nové aplikace ale tuto možnost již využít nemohou, protože vývojáři Dark Sky nebudou akceptovat další přihlášení ke svým API.

„Naším cílem vždy bylo poskytovat světu ty nejlepší možné informace o počasí a pomoci co největšímu počtu lidí zůstat v suchu a bezpečí. To vše zároveň s maximálním důrazem na soukromí uživatele,“ popisuje ve svém blogu spoluzakladatel Dark Sky Adam Grossman. „Není lepšího místa, kde těchto cílů dosahovat, než v Applu.“

A právě zde přichází onen moment zajímavý i pro české uživatele. Ačkoli pro nás totiž aplikace Dark Sky nebyla dostupná, z výhod akvizice bychom mohli těžit i my. Apple nákupem firmy a jejího týmu naznačil, že se na předpověď počasí nejspíš do budoucna hodlá více soustředit, a my bychom se tak do brzy mohli dočkat lepší a přesnější předpovědi počasí na svých iPhonech. A co víc – třeba také na iPadech, na které Apple své Počasí zatím nepřinesl.

Komentáře