Inzerce      O nás     CzechCrunch  
iPhony 12 v září budou, ale v menším počtu. Apple o měsíc odsouvá jejich výrobu

Už na konci února Čína hlásila, že se vrací na původní objemy produkce a v některých případech dokonce předčí očekávání. Zdejší výroba ale kvůli ekonomickým dopadům a komplikacím v dodavatelských řetězcích stále nemusí být schopna dostát standardní poptávce. Ta má nyní ke standardu pochopitelně poměrně daleko a také Apple se prý rozhodl o měsíc odsunout zvýšení produkce chystaných iPhonů 12.

Aby bylo hned při začátku prodeje dostupných co nejvíce nových zařízení, probíhá výroba iPhonů dlouhé měsíce před jejich představením. Právě zde se také objevuje velká část úniků informací o připravovaných modelech. Apple nové telefony začíná prodávat typicky koncem září, objem výroby tedy zvyšuje na začátku léta a v průběhu srpna pak zajišťuje globální distribuci pro adekvátní dostupnost.

Jak ovšem na základě vlastních tajných zdrojů informuje deník The Wall Street Journal, letos by se mohly převážně čínské továrny naplno rozjet až o měsíc později. Důvody pro to mají být jak komplikovanější výroba způsobená pandemií, tak nižší poptávka způsobená stejnou okolností. Očekává se prý také o 20 % nižší objem vyrobených telefonů ve druhé polovině tohoto roku.

Možné velikosti iPhonů 12 (Foto: Ben Geskin / Twitter)

Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by mělo být nějak posunuto klasické datum představení nových iPhonů kolem poloviny září. Alespoň jeden z údajně chystaných čtyř modelů by se však mohl začít prodávat až v říjnu nebo listopadu. Mírně se tak mění předpoklady z konce března, podle nichž mělo vše následovat standardní každoroční plán.

iPhony 12 by měly poprvé od modelu X nabídnout zcela nový design, respektive zcela nový pro zařízení s displejem pokrývajícím celou přední plochu. Značka se totiž prý rozhodla vrátit k estetice ostrých hran, díky níž jsou modely 5s dodnes často považovány za ty vůbec nejatraktivnější. To, co ve zmenšené podobě dost možná uvidíme na podzim, lze vidět také na nejnovějších verzích iPadů Pro.

Kromě revitalizovaného designu se má z tabletů přejímat i funkce jako LiDAR, senzor schopný rychle měřit hloubku prostoru. Telefonům by to mohlo pomoci vytvářet věrohodnější efekt rozmazaného pozadí při portrétních snímcích. Kromě toho by měly být všechny ze čtveřice nových modelů různých velikostí osazeny OLED displeji se snad menšími výřezy pro systém Face ID. Očekává se také podpora 5G sítí.

Komentáře