Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Magic Keyboard pro iPad Pro v rukou prvních uživatelů. Klávesnice je skvělá, polohování omezené

Apple před měsícem představil nové iPady Pro, asi zajímavějším však bylo pro mnohé příslušenství v podobě podsvícené klávesnice se zabudovaným trackpadem. Magic Keyboard, která je kompatibilní i s iPady Pro z roku 2018, tablet ještě více přibližuje způsobu používání srovnatelném s laptopem. Několika lidem se už dostala do rukou, jsou tedy dostupné první reálné zkušenosti a bližší informace.

Původně se měl prodej nové Magic Keyboard celosvětově spustit až v květnu a pro Česko stále platí dodací lhůty nejdříve za dva týdny. Spolu s představením druhé generace iPhonu SE ovšem Apple pro některé země jako Thajsko datum dodání posunul vpřed. Na internetu se tak začala objevovat videa ukazující jak fungují klouby krytu a přibližující, jaké je ho používat.

Nejzásadnějšími vlastnostmi je v zásadě klasická laptopová klávesnice s nůžkovým mechanismem a zabudovaný trackpad. Podle prvních reakcí obojí splňuje očekávání. Klávesnice, ač má poměrně nízký zdvih, je pocitově skutečně podobná 16palcovému MacBooku Pro nebo novým MacBookům Air. Netřeba se tedy obávat poněkud gumového pocitu a z něj vyplývajících nepřesností při psaní. Velice podobné je také podsvícení, které je výrazné, aniž by přitom příliš pronikalo kolem obvodů kláves.

iPad Pro ve spojení s novou Magic Keyboard může být snadné si splést s laptopem (Foto: Apple)

Trochu jiná je situace s trackpadem. Ten je ve srovnání s MacBooky poměrně malý, stále by však měl poskytnout dostatečnou plochu pro pohodlné užívání gest třemi prsty. Haptická odezva je u něj nahrazena mechanickým stiskem, který je stejný po celé ploše ovládacího prvku. Stejně jako u macOS pak lze i při aktivním trackpadu kurzor iPadOS ovládat externí myší.

Jen na základě obrázků vyvolalo mnoho otázek fungování kloubů Magic Keyboard, které iPad drží několik centimetrů nad povrchem klávesnice. Ačkoliv díky své tuhosti umožňují neomezené nastavení sklonu mezi dvěma koncovými pozicemi, příliš prostoru k tomu nenabídnou. Aby se celý kryt pod váhou tabletu nepřevrhnul, musel Apple vcelku výrazně limitovat maximální sklon, který je ve výsledku skoro stejný jako maximální sklon u starší Smart Keyboard Folio.

Tato omezení na druhou stranu zajišťují bezproblémové používání klávesnice na klíně nebo v posteli. Nevýhodou je nutnost iPad odpojit, například pokud chceme použít Apple Pencil a nechceme tak činit v nepřirozené pozici. Připojování se ovšem naštěstí děje pomocí mnoha magnetů, takže i bez přesného míření proběhne rychle a spolehlivě.

Magic Keyboard se napájí prostřednictvím Smart Connectoru přímo z iPadu, samostatně tedy nefunguje. Obsahuje nicméně jeden konektor USB-C, použitelný pouze pro nabíjení. Ten druhý přímo na tabletu tak může sloužit k připojení dalšího zařízení jako externího disku, fotoaparátu a podobně.

Klávesnice se prodává ve dvou verzích odpovídajících dvěma velikostem iPadů Pro. Menší stojí 8 890 korun, větší pak 9 990 korun. Je tedy zřejmé, že se nejedná o samozřejmé příslušenství, ale skutečně spíše prostředek, který tablet opět přiblíží stylu používání laptopu.

Komentáře