Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Náhlavní AirPods mají být představeny na WWDC. Na podzim se chystají dostupnější špunty AirPods X

Má je Apple, Samsung, Sony, Bose, dokonce i Amazon a nesmíme zapomenout ani na Microsoft. Bezdrátová sluchátka jsou poměrně drahá a typicky mají životnost omezenou životností baterie, jejich výhody ale miliony zákazníků přesvědčily. Pokud tedy nechce zůstat pozadu, musí svou verzi nabízet každá větší technologická společnost. Apple po AirPods a AirPods Pro chystá náhlavní model prý už na letošní WWDC.

O příchodu náhlavních AirPods se spekuluje roky, ale první důvěryhodnější informace se objevily letos v březnu, kdy unikly přímo z Applu. V kódu připravovaného iOS 14 se podařilo najít dvě ikonky studiových sluchátek, které jistě neodkazovaly ke konkurenci a nejspíš ani k značce Beats. Ačkoliv se bezdrátové Beats Studio prodávají už relativně dlouho, Apple pro produkty s logem jablka vytváří specifický design.

Proto jejich vývoj, prý narážející na technické problémy, donedávna nebyl u konce. Podle Jona Prossera, který údajně disponuje interními informacemi, už probíhá výroba, aby bylo vše připraveno na oficiální představení v rámci vývojářské konference WWDC v červnu. Ta proběhně pouze online, prostřednictvím tiskové zprávy a rozesílání produktů novinářům ale ostatně byly představeny už AirPods Pro.

Náhlavní AirPods, jejichž název zůstává naprostým tajemstvím, prý budou dostupné za cenu 350 dolarů (necelých 9 000 korun), což odpovídá konkurenci ve stejné kategorii. Za stejnou částku Apple nabízí i zmiňované Beats Studio 3, které mají aktivní potlačování okolního hluku, speciální čip Apple W1 a až 40 hodin poslechu na jedno nabití.

Tím letošní novinky na poli bezdrátových sluchátek Applu neskončí. V září nebo říjnu se prý objeví další model stojící mezi klasickými AirPods a AirPods Pro s předpokládaným názvem AirPods X. Takové pojmenování by napovídalo podobnost se špuntovými BeatsX, jejich aktuální cena ale dosahuje jen 100 dolarů. AirPods X mají naproti tomu stát dvojnásobek, o 50 dolarů méně, než AirPods Pro. Zůstává tak v zásadě otázkou, které z vlastností dražšího sourozence se vzdají.

Komentáře