Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Nástupce iPhonu SE se blíží. Může dorazit každým dnem, naznačuje to i oficiální e-shop Applu
Render očekávané nástupce iPhonu SE (Foto: OnLeaks, iGeeksblog)

O aktualizovaném iPhonu SE se mluví již dlouhé měsíce s tím, že by měl dorazit ještě v první polovině letošního roku. Ačkoliv o něm nebylo v posledních týdnech příliš slyšet, což lze přisuzovat koronavirové pandemii (která se dotýká i Applu), nově magazín 9to5Mac přichází s dalšími informacemi, v nichž se odvolává na „vysoce ověřený zdroj“. A ten říká, že nový iPhone SE dorazí každým dne, pravděpodobně začátkem příštího týdne.

Tak nějak se předpokládá, že novinka nebude nijak zvlášť inovativní. Apple bude recyklovat původní design iPhonu 8, akorát do těla vměstná výkonnější komponenty, které by splňovaly dnešní hardwarové i softwarové nároky. Očekává se i lepší kapacity baterie se zachováním základního LCD displeje s úhlopříčkou 4,7 palce, který i tak velmi dobře vykresluje barvy. Nepůjde tedy o zařízení pro zaryté fanoušky Applu požadující to nejlepší na trhu.

Cupertinská společnost půjde opačným směrem. S inovovaným iPhonem SE bude cílit na nenáročnou skupinu uživatelů, kteří chtějí mít nejnovější iOS v kombinaci s dobrým výkonem (A13, 3GB RAM) a kvalitní kamerou, aniž by za telefon utrácely přes tisíc dolarů. Cena by se totiž měla pohybovat okolo 400 dolarů za základní variantu se 64GB úložištěm, což pro běžné uživatele stačí. V Česku tak může stát okolo 15 tisíc korun.

Foto: OnLeaks, iGeeksblog

Pokud jsou pak nové informace správné, nový iPhone SE (nikoliv iPhone 9, jak se původně očekávalo) by měl dorazit v rámci pár dní. Uvádí se začátek příštího týdne, byť se hovoří také o dnešním podvečeru. Nabízen by měl být ve třech barevných kombinacích, a sice bílé, vesmírně šedé a červené. Vnitřní úložiště se bude pohybovat v rozmezí od 64 GB po 256 GB.

O brzkém příchodu také podprahově informoval i známý výrobce příslušenství Belkin, který na webovém Apple Storu aktualizoval svou ochrannou displejovou fólii pro iPhone 8 o dodatek, že bude dostupná i na model SE.

Komentáře