Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Pomoc hudbě. Apple spouští padesátimilionový fond pro záchranu nezávislých vydavatelů a umělců
Cena pro vítěze Apple Music Awards (Foto: Apple)

Pod náporem koronavirové pandemie trpí mimo jiné i hudební umělci, kteří nemohou veřejně vystupovat. Tím pochopitelně přichází o důležitou část svých příjmů, což se ostatně dotýká i jejich vydavatelů, respektive hudebních labelů. Apple však pro část z nich nachází dobré řešení, pomocí kterého chce zajistit, aby interpreti dosahovali alespoň na nějaký příjem v době, která koncertům a dalším představení příliš neprospívá.

Podobně jako Apple zajistil až deset milionů dolarů pro online festival v podání Lady Gaga a dalších hostů, o němž včera informoval magazín CzechCrunch, i teď na to jde přes finanční podporu. V rámci pomoci interpretům z nezávislých labelů, které si financování zajišťují sami a nespadají pod giganty Universal, Sony nebo Warner, spouští nový fond, do kterého hned ze startu nalévá padesát milionů dolarů.

Tato částka, která v přepočtu na českou měnu dosahuje výše 1,25 miliardy korun, pak má být systematicky zajišťována pro všechna nezávislá vydavatelství, jež mají přímou distribuční smlouvu s Apple Music a současně jejich čtvrtletní příjmy z této hudební streamovací služby dosahují sto tisíc dolarů.

Tim Cook (Foto: Fortune Photo / Flickr)

„Pro globální hudební průmysl jsou to obtížné časy. V sázce je živobytí (umělců, pozn. red.), mnoho zdrojů příjmů, na nichž je hudební průmysl závislý, přes noc prakticky zmizely. Apple má bohatou historii v hudebním odvětví a jsme hrdí na to, že můžeme uzavřít partnerství s nejlepšími vydavatelstvími a umělci po celém světě. Chceme pomoci,“ zní dopis, který Apple posílal takzvaným indie labelům a magazín Rolling Stone jej k dispozici.

Zatím však není přesně známo, jak se konkrétní finanční pomoc ve skutečnosti projeví. O tom má Apple přímo debatovat s hudebními vydavatelstvími.

Komentáře