Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple investoval 10 milionů dolarů do firmy vyrábějící testovací kity. Výroba se navýší z tisíců na miliony
Dostatek testovacích kitů je zásadní pro úspěšné zvládnutí pandemie (Foto: Apple)

První reakcí na vypuknutí pandemie nového typu koronaviru bylo plošné zavedení karantény, aby se minimalizovalo šíření nemoci, proti níž neexistuje lék ani vakcína. Zásadní částí jakéhokoliv dalšího postupu pak musí být hromadné testování lidí, kteří do styku s virem mohli přijít a kteří ho už možná prodělali. Oba případy pochopitelně vyžadují velké množství spolehlivých testovacích kitů, jejichž výrobu nyní Apple podpořil 10 miliony dolarů.

Jedna z největších technologických firem na světě na současnou situaci už několikrát reagovala snahami o její rychlé překlenutí. Po zavření kamenných obchodů po celém světě tak vytvořila aplikaci a web pro pomoc s sebediagnózou lidí a do služby News zavedla sekci s informacemi o koronaviru. Mnoho bylo napsáno také o spolupráci s Googlem na vytvoření co nejbezpečnějšího systému pro trasování viru. Spuštěn má být ke konci května.

V krocích přesahujících jeho typické zaměření pak Apple v USA i Evropě rozdal miliony respirátorů a dokonce se pustil do výroby vlastních ochranných štítů. Nyní se zapojuje do pomoci s testováním. Ze svého fondu pro výrobce uvolnil 10 milionů dolarů a daroval je společnosti COPAN Diagnostics, lídrovi na trhu výroby lékařských nástrojů pro sběr vzorků k testování. Typicky tento fond slouží k investování do společností z dodavatelského řetězce Applu.

Apple jedná i s dodavateli zařízení pro výrobu testovacích kitů (Foto: Apple)

Díky milionové investici má COPAN rozšířit svoje operace do větší továrny a do příchodu července výrazně navýšit svoje výrobní kapacity z několika tisíc na milion kitů týdně. Pro úspěšné zvládnutí uvolňování protipandemických opatření mají Spojené státy podle některých odhadů provádět i desítky milionů testů denně. K tomu má země s nejvyšším počtem lidí s nemocí COVID-19 momentálně velmi daleko.

„Cítíme hlubokou zodpovědnost dělat vše, co můžeme, abychom pomohli zdravotníkům, pacientům a komunitám podpořit globální reakci na COVID-19,“ řekl k investici šéf operací Applu Jeff Williams. Firma se kromě samotného finančního daru zapojuje také do vyjednávání s dodavateli potřebného vybavení pro výrobu po celých Spojených státech.

Komentáře