Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple podporuje LGBTQ komunitu i letos. Představil dva duhové náramky a ciferníky pro Apple Watch

17. května se od roku 2005 koná Mezinárodní den proti homofobii a transfobii, červen je pak typicky obdobím oslav Gay Pride spojenými se známými průvody hrdosti LGBTQ komunity. V posledních letech se k oslavám výrazněji připojuje také Apple, který opět představil nové duhové ciferníky i řemínky pro Apple Watch. 

Právě 17. května v roce 1990 Světová zdravotnická organizace (WHO) konečně vyřadila homosexualitu ze seznamu Mezinárodní klasifikace nemocí. Pro sexuální menšiny i společnost obecně to pochopitelně znamenalo zásadní krok vpřed a důvod k oslavám. Velká část světa naneštěstí rozhodnutí WHO dodnes neakceptovala, proto je každý rok alespoň jednou na místě ho všem připomenout.

Apple ve spojitosti s tím zmiňuje Elle Smithovou, studentku americké střední školy v Texasu. Loni se jí dostalo ocenění za nejlepší obhájkyni mladé LGBTQ komunity od GLSEN, americké vzdělávací organizace bohující proti diskriminaci a šikanování neheterosexuálních a transgender dětí. „Sezóna hrdosti (pride) je čas, ve kterém se zdá být bezpečnější žít autenticky. Je to dokonalý svět, kde se můžete cítit bezpečně, kde můžete být sami sebou a kde můžete být hlasití,“ říká Elle.

Elle Smithová (Foto: Apple)

Každoročně představované produkty Applu v duhových barvách neslouží jen jako prostředek pro uživatele k vyjádření své podpory. Společnost se jimi snaží zároveň pomáhat organizacím jako GLSEN v jejich práci. Nepřibližuje však, co přesně to znamená mimo symbolický význam samotných produktů. Pro letošní rok je to vlastní náramek a ciferník a druhé dvojice vytvořená ve spolupráci se značkou Nike.

Oba náramky jsou vyrobeny ze silikonu a spadají do kolekce Apple Watch Sport, liší se jen designem. Zatímco řemínek Applu hraje výraznými barvami celý, produkt ve spojení s Nike je decentnější, převažuje v něm bílá barva a duha se skrývá v kulatých výřezech po celé jeho délce. Oběma verzím odpovídá i podoba ciferníků, které budou dostupné v připravovaném watchOS 6.2.5.

Komentáře