Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple zjednodušuje odemykání iPhonu přes Face ID pro ty, kteří mají nasazenou roušku
Foto: Pexels

Pokud máte iPhone s aktivním Face ID, pravděpodobně se denně potýkáte s problémy během odemykání telefonu. Vzhledem k tomu, že je stále nutné nosit roušky, které pokrývají velkou část tváře, je pro Face ID takřka nemožné, aby automaticky odemklo zařízení, protože zkrátka nedokáže detekovat důležité body, na základě kterých to standardně dělá. Proto se hledalo řešení.

S alternativní pomocí nyní přichází samotný Apple. V rámci nové aktualizace iOS 13.5 spouští drobné vylepšení, díky kterému byste mohli rychleji odemykat telefon, i když máte na obličeje ochrannou pomůcku. Nejde však o obejití komplexního bezpečnostního systému, na němž je Face ID od základu postaveno, nýbrž zrychlení zobrazení pole pro vyťukání přístupového hesla.

V praxi je to totiž tak, že čekáte pár vteřin, než Face ID rozpozná svou neschopnost odemknutí telefonu přes nasazenou roušku. Až poté vyběhne pole pro PIN, který následně vyplníte. S iOS 13.5 je tento proces o dost rychlejší a Face ID ono zmíněné pole nabídne prakticky hned. Ačkoliv jde o drobnost, je v dnešních dnech nepochybně dost užitečná.

Jen na tom však aktualizace iOS nestojí. Důležitější novinkou je rozhraní Exposure Notification API, které slouží coby podpora pro sledování kontaktu s onemocněním covid-19 a je určena pro aplikace úřadů pro veřejné zdraví. Na této funkci Apple spolupracoval s Googlem, což blíže vysvětlujeme v tomto článku. Na českém trhu se pak osvědčuje aplikace eRouška, která je dostupná i na iOS.

Další vylepšení se týká aplikace FaceTime, respektive jejich videohovorů s více lidmi, během kterých se nově zvětší ten kontakt, který právě mluví. Podobně na to jde i třeba Zoom a nutno říct, že jde o chytrou funkci, která nabízí lepší orientaci v tom, kdo právě hovoří. Hlavně v situacích, kdy má videohovor více účastníků.

iOS 13.5 (a iPadOS 13.5) lze stahovat již nyní.

Stačí jít do Nastavení – Obecné – Aktualizace softwaru.

Komentáře