Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Chystaný iPhone 12 má být levnější než předchůdci. Apple vsadí na dostupnější displeje

V souvislosti s novými iPhony vždy po celý rok panuje napjaté očekávání a na internetu se vždy již dlouhé měsíce před vydáním nové modelové řady dozvídáme, jak by mohly nové telefony s nakousnutým jablkem ve znaku vypadat. Výjimkou samozřejmě není ani letošní iPhone 12, o kterém toho již nyní tušíme poměrně dost. Nyní se ale na YouTube objevilo video, které odhaluje vskutku detailní informace včetně detailních specifikací údajných iPhonů 12.

S čerstvými zvěstmi o novinkách chystaných na září přišel jeden z prominentních insiderů, který se úniky informací o chystaných technologických novinkách specializuje a již si vydobyl reputaci spolehlivého zdroje. Řeč je o Jonu Prosserovi a youtubovém kanálu Front Page Tech, který nyní přináší informace hned o čtyřech chystaných modelech iPhone 12, z nichž základní model má být nejlevnější vlajkovou lodí Applu za poslední léta.

Apple dle Prossera chystá o jeden model širší produktovou řadu, než tomu bylo před rokem. Do prodeje má dorazit iPhone 12 s 5,4palcovou úhlopříčkou a s ním i větší sourozenec iPhone 12 Max s 6,1palcovým displejem. Dále pak má přijít iPhone 12 Pro (6,1 palce), opět doprovázený větší verzí iPhone 12 Pro Max s 6,7palcovým displejem.

Koncept iPhonu 12 (Foto: Ben Geskin / Twitter)

Zajímavé přitom je, že u obou „neprofesionálních“ iPhonů 12 se Apple údajně poprvé spolehne na OLED displeje čínského výrobce BOE, mezitímco displeje pro modelovou řadu Pro má dodat opět jihokorejský Samsung.

Právě využití OLED displejů čínského výrobce může být důvodem, proč Apple dle Prossera nabídne iPhone 12 s nižší cenovkou, než za kterou byly nabízeny poslední nové iPhony. Novinka má jít do prodeje za 649 dolarů, tedy o 50 dolarů (zhruba 1 200 korun) levněji, než za kolik je nabízen aktuální iPhone 11. Nová „dvanáctka“ má přitom přijít již v základu s dvojnásobnou, 128GB pamětí.

iPhony 12 mají dle informací zveřejněných Jonem Prosserem nabídnout 4 GB RAM, přičemž verze Pro údajně dorazí s 6GB operační pamětí. „Profesionální“ řada se od té klasické má lišit také konstrukcí z nerezové oceli namísto hliníku či kamerou se systémem LiDAR. Klasické iPhony 12 mají naproti tomu přijít „jen“ s klasickým fotoaparátem o dvou čočkách.

S novými iPhony bychom se i letos takřka s jistotou měli dočkat klasického navýšení výkonu, a to díky novému čipu, který by měl nést označení A14. Velkou letošní novinkou je ale také to, že se s iPhonem 12 podle všech dostupných zvěstí dočkáme také podpory 5G připojení.

Právě v souvislosti s přechodem na novou technologii 5G panují obavy, zda Apple dokáže ve spolupráci se svými dodavateli vyrobit dostatek telefonů včas na podzimní zahájení prodeje. To se ale nejspíš bude odvíjet od vývoje koronavirové pandemie a dostupnost jednotlivých modelů zatím nelze predikovat. Nechme se tedy překvapit, jak se bude situace dále vyvíjet.

Komentáře