Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Na Apple TV+ vyšel speciální karanténní díl seriálu Mythic Quest: Raven’s Banquet. Natáčel se na 40 iPhonů

První řada komedie Mythic Quest: Raven’s Banquet své postavy nenechala zrovna ve vzájemném vřelém objetí. Tolik je jasné už z první upoutávky na jeden z nejzajímavějších titulů na Apple TV+, odehrávající se v prostředí velkého herního studia. Tvůrci seriálu se vzhledem ke globální karanténě rozhodli fanoušky potěšit bonusovou epizodou zachycující konferenční hovor. Přirozeným postupem pak bylo vše natočit výhradně iPhony.

Filmový a televizní průmysl patřily mezi nejhůře zasažené protipandemickými opatřeními. Pozastavena byla naprostá většina produkcí, zavřela se kina a mnoha filmařům tak nezbylo nic lepšího než doufat v co nejrychlejší zlepšení situace. Někteří se ale pustili do projektů kompatibilních ať už s domácí karanténou nebo sociálním distancování v rámci natáčecích studií.

Pro Mythic Quest představovala domácí karanténa ideální příležitost k experimentu, který je v současnosti skutečností pro většinu firem a herních studií. To, že se postavy nemohou fyzicky setkat v dnešní době rozhodně neznamená, že mezi nimi nemohou vznikat konflikty a zajímavá zápletka. Naopak se seriálu naskytl prostor pro trochu odlišný typ interakce a diváci tak mohou nahlédnout do jiného aspektu jejich života.

V praxi natáčení karanténní bonusové epizody znamenalo spolupráci výhradně prostřednictvím videohovorů, takže se reálná produkce potýkala se stejnými problémy jako fiktivní postavy. „Hodně firem se snaží vymyslet fungování práce z domova a herní průmysl v tomhle není jiný. Virtuální setkání jsou nová a zvláštní verze pekla, takže tomu lidé myslím porozumí,“ řekl Rob McElhenney, hlavní tvůrce a představitel hlavní role Mythic Questu.

Když McElhenney Applu svůj nápad na zvláštní epizodu navrhl, společnost okamžitě souhlasila. V zásadě samozřejmým způsobem, jak zajistit dostatečnou kvalitu a konzistentní vzhled videa, bylo k natáčení z domovů herců použít iPhony. Čtyřicet nových zařízení spolu se sluchátky produkčnímu týmu dorazilo do 24 hodin. O tři týdny poději byla speciální epizoda hotová.

Jak tvůrci popisují v rozhovoru pro magazín The Hollywood Reporter, největší výzvou byla technická stránka. Herci se totiž rázem museli stát zároveň kameramany a zvukaři. „Byli jsme na Zoomu s naším zvukařem a on se jen začal usmívat a řekl: ,Myslím, že jsem si zrovna vysloužil respekt kolem 40 členů štábu.’ To se stávalo znova a znova,“ líčí McElhenney.

Každý měl k dispozici tři iPhony, aby probíhalo natáčení co nejrychleji a celý štáb měl dostatečný přehled o tom, co právě aktivní kamera vidí. Po natočení scény herci iPhone dezinfikovali, zabalili a umístili na bezpečné místo. Odtud si ho vyzvedli kurýři, kteří ho doručili do produkční centrály, kde se telefony opět dezinfikovaly a natočený materiál z nich se nahrál do cloudu pro sestříhání.

Rob McElhenney jako Ian Grimm v seriálu Mythic Quest: Raven’s Banquet

Tvůrci do epizody zakomponovali i fiktivní sbírku na pomoc s bojem proti koronaviru a později ji převedli také do reálného světa. Členové štábu tak darovali celkem 300 tisíc dolarů, což svým příspěvkem dorovnali Rob McElhenney a jeho žena. Celkově tak globální neziskové organizace Mercy Corps poslali 600 tisíc dolarů pro pomoc s následky COVIDu-19.

Komentáře