Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Náhlavní sluchátka Applu mají rozeznat hlavu od krku a podle toho pozastavit hudbu. Očekává se i aktivní potlačení hluku
Skrze iOS 14 unikla podoba chystané náhlavní verze AirPods (Foto: 9to5Mac)

Jelikož patří AirPods k nejúspěšnějším produktům Applu posledních let, zprávy o chystané náhlavní verzi se objevují s velkým očekáváním. Měly by vypadat podobně jako Beats Solo, sdílet s nimi i část jména, objevit se už za pár týdnů nebo za pár měsíců a za kolik. K těmto více i méně důvěryhodným informacím se nyní připojují i detaily o funkcionalitě sluchátek.

Jednou z hlavních devíz AirPods je pohodlnost a intuitivnost jejich používání – rychle a bezproblémově se spárují, samy se zapnou při otevření jejich krabičky, po vytažení z ucha pozastaví přehrávání. Stejné vlastnosti zákazníci pochopitelně očekávají od všech bezdrátových sluchátek Applu a ten jim má vyhovět.

Webu 9to5Mac se podařilo spojit s anonymními zdroji z firmy a zjistit, jak by měla sluchátka s předpokládaným názvem AirPods Solo fungovat. Pozastavení přehrávání při vytažení sluchátka z ucha u nich má být nahrazeno pozastavením při sundání z hlavy, respektive zavěšení na krk. Senzory schopné rozeznat hlavu od krku umožní nevypínat sluchátka při každém rychlém sundání, například při nastupování do autobusu.

Beats Solo Pro

Další senzory mají identifikovat pravé a levé ucho a tomu automaticky přizpůsobit rozdělení pravého a levého kanálu ve stereu. Význam této funkce je zřejmý například při sledování filmu, kdy zvuk vycházející zleva pro postavu na obrazovce musí vycházet zleva také pro diváka. Zatímco u klasických sluchátek je tak pro správnou reprodukci důležité zachovat zamýšlenou orientaci, u AirPods Solo by na ní nemělo záležet. Samy zjistí, která strana je pro posluchače pravá a která levá.

Poslední zjištěná novinka se týká statusu náhlavních bezdrátových sluchátek jako vyššího modelu. Stejně jako AirPods Pro mají i Solo nabídnout aktivní potlačení okolního hluku, typické u konkurence od Bose nebo Sony. Samozřejmostí by mělo být nastavení míry izolace a průchozích zvuků tak, aby nebylo nutné sluchátka sundávat například při rozhovoru s druhým člověkem.

Nakonec mají náhlavní AirPods nabídnout vlastní ekvalizér a podle zpráv agentury Bloomberg dvě provedení. Jedno má mířit na náročnější posluchače koženými náušníky, druhé pak na sportovce náušníky s větší prodyšností. Apple prý pracuje také na magnetickém systému pro snadnou výměnu náušníků.

AirPods Pro

AirPods Solo budou s vysokou pravděpodobností představeny do konce tohoto roku, možná však už za několik týdnů v rámci konference WWDC. Cena by podle očekávání neměla přesáhnout 349 dolarů, tedy necelých 9 000 korun (bez daně).

Komentáře