Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Některé Magic Keyborad pro iPad Pro mají problém. Tablet se s nimi vybíjí příliš rychle
Foto: Apple/YouTube

Když Apple představil nový krýt s klávesnicí a trackpadem pro iPad Pro, vyvolal tím snad stejnou míru otázek jako nadšení. Jak dobře drží jeho klouby? Jaký je maximální sklon iPadu v krytu? Lze na klávesnici pohodlně a bez obav psát na klíně? Je trackpad dostatečně velký? Většinu podobných otázek zodpověděly první zkušenosti, až nyní se však objevují dlouhodobější poznatky. Mezi ty hlavní naneštěstí patří problémy s energetickou náročností krytu.

Žádná z klávesnic Applu určených přímo pro iPad nemá vlastní baterii. S tabletem se totiž spojuji prostřednictvím chytrého konektoru, který zajistí okamžité spárování i průtok malého množství energie. Platí to i pro novou Magic Keyboard, nabízející dosud zdaleka nejsofistikovanější kus příslušenství, jaký Apple pro iPad vyrobil.

Jelikož bylo zjevnou snahou společnosti vytvořit možnost tablet co nejvíce používat stejně jako laptop, klávesnice kromě trackpadu přidává i podsvícená tlačítka. Tuto funkci přitom neobsahují ani samostatné klávesnice Applu určené primárně pro desktop. Jedním z důvodů pro to může být náročnost podsvícení na baterii. To nyní poměrně výrazně vnímají někteří uživatelé Magic Keyboard, jejichž iPady Pro se znatelně rychleji, než je zvykem.

iPad Pro ve spojení s novou Magic Keyboard může být snadné si splést s laptopem (Foto: Apple)

Nový kryt přibližující tablet laptopu se v recenzích setkal především s chválou, ať už za svůj chytrý systém kloubů, kvalitní zpracování odpovídající ceně nebo právě podsvícenou klávesnici. Jak ale zmiňují čtenáři webu 9to5Mac, ta se naneštěstí stává zároveň problémovým prvkem.

Na trhu samozřejmě existuje mnoho bezdrátových klávesnic s podsvícením, které netrpí nízkou výdrží. Magic Keyboard by tedy baterii iPadu Pro obsahujícího mnoho energeticky náročných komponentů příliš ovlivnit neměla. V některých případech se to ovšem děje nezávisle na tom, jestli je zařízení aktivně používáno. Podsvícení prý zůstává zapnuté i při neaktivitě a dokonce prý při zavřeném krytu.

S problémem příliš rychlého vybíjení tabletu se setkal také redaktor blogu iPad Insight. Zjistil, že pro jeho případ platí nezávisle na tom, jestli má podsvícení zapnuté či nikoliv. Pomohla jen výměna za jiný kus téhož příslušenství. Na základě toho lze vinu přisoudit snad hardwarové chybě, stejně tak by se však mohlo jednat i o špatnou komunikaci mezi klávesnicí a iPadem, opravitelnou softwarovou aktualizací.

Komentáře