Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Virtuální WWDC odstartuje 22. června. Bude historicky největší, láká Phil Schiller
Foto: Apple

Apple již s dostatečným předstihem oznámil, že svou každoroční vývojářskou konferenci WWDC uspořádá letos virtuálně (stejně jako řada jiných, nejen technologických firem). Dosud se ale nevěděl přesný den, kdy její několikadenní průběh začne. To cupertinská firma objasňuje dnes, když oficiálně ohlásila, že WWDC 2020 proběhne 22. června.

Byť zatím není známé, jak přesně konference bude na obrazovkách vypadat, je více než zřejmé, že bude hlavní slovo patřit vývojářům. Apple v rámci letošního ročníku klade zvýšený důraz i na studenty, což potvrzuje novou iniciativou Swift Student Challenge, ve které budou studenti programovat v oblíbeném jazyce Swift.

Během toho se zároveň budou učit od ostřílených vývojářů, kteří mají bohaté zkušenosti s kódováním v iOS, iPadOS, macOS nebo tvOS. „Letošní WWDC bude historicky největší – na týden propojí globální komunitu vývojářů o počtu přesahujícím 23 milionů,“ láká marketingový šéf Phil Schiller.

V nové tiskové zprávě Apple cílí hlavně na vývojáře, jež vyzývá ke stažení aplikace Apple Developer, kde bude pro ně zveřejněn detailní program. Zda bude moci konferenci nějakým způsobem sledovat i veřejnost, to je zatím nejisté.

Letošní vývojářská konference Applu WWDC proběhne pouze online (Foto: Apple)

Komentáře