Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Hra o trůny z Cupertina. Apple vydává první trailer k megaseriálu Nadace, který debutuje na Apple TV+

Apple TV+ stále žije ve stínu služeb jako Netflix, HBO GO nebo Hulu a pravděpodobně ještě následujících několik let bude. To však neznamená, že do televizní streamovací platformy, které si mohou zdarma užívat noví majitelé jablečných zařízení, nebude Apple sypat velké peníze. Právě naopak. Důkazem je toho nyní očekávaná seriálová adaptace kultovní knižní ságy Nadace.

Tu sepsal legendární Isaac Asimov a pojednává o lidstvu ve více než dvacet tisíc let vzdálené budoucnosti, které osídlí celou Galaxii a vytvoří říši, jež bude sjednocovat všechny lidmi obydlené planety. Je dost možné, že na tomto komplexním ději bude postaven i seriál, kvůli němuž měl Apple se svým štábem vyrazit do Irska a jeden z největších seriálů na Apple TV+ tam natáčet.

Byť ještě není k dispozici a vzhledem k tomu, že celý svět zastihla koronavirová pandemie, tak nějakou dobu ještě nebude (očekávané datum vydání je někdy v roce 2021), společnost Tima Cooka alespoň teď zveřejňuje první plnohodnotný trailer, kde Nadaci (v originále Foundation) na velkém plátně představuje.

Hned v první pár desítkách vteřin si můžeme všimnout, že se Apple nechal unést atmosférou fenomenálního díla Hra o trůny. Seriálová Nadace totiž bude hit HBO GO dost připomínat, alespoň co se atmosféry týče. Celý trailer se pak nese na vlně propracovaného futurismu, což se dalo předem očekávat.

V hlavních rolích první řady seriálu se objeví Lee Pace, který je známý například z role elfského krále Thranduila ve filmové trilogii Hobit. Postavu vědce Hariho Seldona pak ztvární Jared Harris, jenž naposledy zazářil v roli vědce Legasova v minisérii Černobyl.

Komentáře