Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Připomeňte si včerejší keynote na WWDC20 v celém záznamu i poutavém sestřihu

Včerejší podvečer se pro fanoušky firmy Tima Cooka nesl v duchu menších, ale i větších a velice důležitých změn. Apple začal zlehka a ukázal drobnější inovace v iOS 14, kde tím nejzajímavějším je podpora widgetů přímo na jednotlivých plochách, chytré „skladiště“ aplikací App Library, QR kódy pro náhledy aplikací a pár nových užitečných funkcí ve Zprávách (což se ostatně týká i iPadOS 14).

Poté se zaměřil na Apple Watch, respektive watchOS 7, kam dosadil kýženou funkci pro kontrolu spánku a přidal pár nových cvičení. Změny dorazily i do tvOS, byť v nijak zásadním rozsahu. Skvělou funkci dostal i software pro AirPods, jejichž profesionální verze Pro zvládne vysílat prostorový zvuk a napodobovat zážitky z kina. macOS pak v nové verzi Big Sur čeká velký redesign všech systémových aplikací.

Pravděpodobně tou nejzásadnější novinkou je oznámení, že Apple v následujících dvou let zcela odřízne Intel a doplní své počítače Mac o vlastní čipy ARM. To může znamenat znatelný nárůst ve výkonu a opět o něco větší nezávislost na dodavatelích třetích stran. Právem se proto píše, že Mac vstupuje do nové etapy a bude zajímavé sledovat, zda se podaří takový úspěch jako s mobilními čipy Ax.

Apple nicméně odhalil i celou řadu dalších funkcí, které se promítají napříč všemi systémy. Zůstaňte proto v obraze, jelikož článek na toto téma chystáme na dnešní podvečer. Zatím si můžete připomenout včerejší úvodní prezentaci na konferenci WWDC20 prostřednictvím kompletního záznamu, potažmo v krátkém sestřihu, který ukazuje všechny zásadní novinky.

Komentáře