Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Problém s AirPower vyřešen. Apple má pracovat na bezdrátové nabíjčce, kterou by teď už skutečně vydal

Od momentu, kdy Apple se slávou představil revoluční bezdrátovou nabíječku AirPower, uplynuly zhruba tři roky. Ani za tuto dobu se však na trh reálně nedostala, protože inženýři z Cupertina narazili na fyzikální problémy a byli nuceni vedení sdělit, že je AirPower tak, jak si ji Apple vysnil, neproveditelná. Možná se ale blýská na lepší časy.

V dubnu se objevily první informace, že by Apple mohl problémy (primárně s přehříváním) vyřešit integrací čipu A11, který by AirPower poháněl a zamezoval poškození, respektive špatné funkčnosti. Nyní prominentní leaker Jon Prosser přichází s dalšími novinkami, které značí, že jablečná bezdrátová nabíječka může být opravdu na cestě.

Zveřejnil totiž první fotky údajného prototypu pod kódovým označením C68, který vypadá totožně s vizualizacemi, jak měla vypadat původní AirPower. Na obrázcích se mimo jiné objevují i Apple Watch a krabička od AirPodů v nabíjecí pohotovosti, což značí, že celá věc správně funguje (byť to není zárukou).

Tou nejdůležitější otázkou je však vydání. Pochopitelně zatím není žádný konkrétnější termín, nicméně Prosser předpokládá, že by se na trh mohla dostat ještě letos před vánočními svátky, případně začátkem roku 2021. Pokud teda alespoň veškeré testování proběhne dobře a firma nebude muset volit další radikální kroky.

Komentáře