Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Sociální distancování a skupinové selfie? Díky systému Applu by se nebylo třeba vůbec potkávat

Už několik let žijeme v době, kdy zvukový ani vizuální záznam události nemusí automaticky odpovídat skutečnosti. Podobné uvědomění může působit děsivě, ale většina nástrojů, které něco takového umožňuje, je většinou používána v neproblémovém kontextu. Apple například před časem do FaceTime přidal schopnost upravující oči volajících tak, aby to vypadalo, že se dívají přímo do kamery. Do budoucna možná chystá zase umělé vytváření společných fotek.

Pro některé nutnost, pro jiné důvod k pochybování o hodnotě lidstva. Selfie tyč patří možná k nejkontroverznějším vynálezům posledních let, řeší ale častý problém. I když člověk není posedlý neustálým zaznamenáváním vlastní tváře, někdy se zkrátka chce vyfotit s přáteli nebo rodinou. Většinou to znamená několik možností – poprosíme o pomoc kolemjdoucího, někdo ze skupiny se vzdá místa na fotografii, použijeme samospoušť nebo se stiskneme k sobě.

Apple navrhuje systém, díky němuž by bylo možné vytvářet skupinové selfie bez nutnosti natlačit všechny do záběru. Dokonce by daná skupina lidí ani nemusela být na stejném místě. Každý by pořídil vlastní selfie, všichni by ho poslali „organizátorovi“ a software by jejich tváře sám ořezal a úhledně poskládal před vybrané pozadí.

Patent popisuje možnost přidávat do skupinové fotografie další lidi (Foto: Patent Apple)

V současnosti se samozřejmě nabízí také možnost skupinových fotografií při dodržování sociálního distancování. Výrobce iPhonů nicméně žádost o příšlusný patent podal už před dvěma lety a nyní byla pouze schválena. Firmě tak skutečně jde pouze o zjednodušení celého procesu a jeho výraznou modifikaci, když nevyžaduje přítomnost všech ve stejné lokaci.

Předkládaný systém by uchoval také původní selfie a každý ze skupiny by si tak mohl svoje místo na fotografii sám zvolit. Vzhledem k výkonu moderních mobilních zařízení a možnosti rozdělit výpočetní sílu mezi několik z nich Apple „syntetické skupinové selfie“ navrhuje dokonce pro video i živé streamy. Samozřejmě však je otázkou, kdy a jestli by se taková funkce mohla objevit v zařízeních koncových uživatelů.

Komentáře