Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple znovu otevřel svůj nejstarší Apple Store v Číně. Je to architektonický klenot
Foto: Apple

Čínští fanoušci Applu se tento týden dočkali otevření přestavěného Apple Storu Sanlitun, který po několika měsících rozsáhlé přestavby poprvé otevřel pro veřejnost. Tento pekingský Apple Store je zajímavý především tím, že se v roce 2008 jednalo o vůbec první kamennou prodejnu Applu, kterou kalifornský gigant v pevninské Číně otevřel.

Nový Apple Store stojí na místě toho původního, který zde fungoval 12 let. Obchod ale byl podstatně přestavěn a narostl zhruba na dvojnásobek. Nová prodejna je ukázkou moderního pojetí Apple Storů a Cookova firma jej vybavila vším, co dnes její nové a zrenovované prodejny obvykle nabízí.

Foto: Apple
Foto: Apple

Nechybí tedy „přednášková“ místnost pro workshopy ze série Today at Apple, speciální galerie, ze které je skvělý výhled na venkovní náměstíčko a k dispozici je i místnost pro porady lokálních byznysmenů či třeba zástupců startupové komunity.

Je tedy jasné, že chce Apple svému prvnímu čínskému obchodu vrátit jeho dávný lesk a opět z něj udělat „vlajkovou loď“ mezi svými prodejnami. Samozřejmě tedy nechybí úchvatné architektonické prvky.

Foto: Apple
Foto: Apple

Budova sestává z vysokých skleněných panelů, po obou stranách budovy návštěvníka zaujme ikonické schodiště, nechybí kamenná podlaha sestavená z kamenů vytěžených v čínské provincii Šan-tung a okolo budovy stojí stromořadí jerlínů japonských (Sophora japonica), které jsou oficiálními stromy Pekingu.

Co je ale důležité, Apple Sanlitun je jako první čínský Apple Store vybaven také solárními panely, které prodejně umožňují fungovat čistě díky energii z obnovitelných zdrojů.

Foto: Apple

Komentáře